[KIM SIĘ STAJESZ?]

Stajesz się podobna do tych z którymi spędzasz najwięcej czasu. Zaskakujące? Być może trochę tak. Ludzie, którymi się otaczamy, mają ogromny wpływ na naszą postawę, światopogląd, a nawet to, czy jesteśmy w pełni szczęśliwi. Bierzemy z nich przykład lub przeciwnie, mamy ochotę trzymać się jak najdalej od tych, którzy działają destrukcyjnie na nasze samopoczucie.

kim się stajesz
Jeśli pragniesz więcej sukcesów w życiu, otaczaj się ludźmi sukcesu. Jeśli pragniesz mieć dobry związek, otaczaj się ludźmi, którzy tworzą dobre związki. Jeśli chcesz czuć się szczęśliwa w życiu, otaczaj ludźmi, którzy są szczęśliwi.

Im więcej wartościowych osób w Twoim otoczeniu, tym lepiej dla Ciebie. Warto czerpać od nich najlepsze wzorce, inspirować się w pozytywnym działaniu. Tych, którzy motywują do działania, warto mieć za wzór, nad resztą lepiej się głęboko zastanowić.

Gdzie możesz znaleźć takie osoby? W różnych miejscach. Na szkoleniach i seminariach, na kursach, w różnych inicjatywach społecznych. Pracując indywidualnie z mentorem albo coachem, słuchając i czytając osoby, które osiągnęły to, co Ty chcesz osiągnąć. Otaczaj się ludźmi, którzy odnoszą sukcesy, mają pozytywne nastawienie do życia, skupiają się na szukaniu rozwiązań zamiast na roztrząsaniu swoich problemów w nieskończoność, planują i z sukcesem realizują swoje cele, przeżyli porażki ale się podnieśli.

… DOKONAJ WYBORU

Zacznij od zrobienia listy osób, z którymi spędzasz teraz najwięcej czasu: członkowie Twojej rodziny, przyjaciele, sąsiedzi, współpracownicy, członkowie grup społecznych, w których uczestniczysz. Gdy to zrobisz, przejrzyj swoją listę i postaw znak plus przy każdej osobie, którą odbierasz za pozytywną i która dobrze na Ciebie działa. Analogicznie postaw znak minus przy każdej osobie, którą odbierasz negatywnie i która źle na Ciebie oddziałuje.

Jako kolejny krok podejmij decyzję, że przestaniesz przebywać wśród osób, przy których postawiłaś minus. Jeśli nie jest to możliwe, stanowczo ogranicz kontakty. Uwolnij się od negatywnego wpływu, jaki te osoby wywierają na Ciebie. Po prostu przestań spędzać czas z ludźmi, którzy osłabiają Twoją życiową energię, ciągle narzekają, krytykują wszystko i wszystkich wokół, obwiniają innych za swoją sytuację, osądzają innych czy plotkują. To ludzie, którzy podcinają Ci skrzydła, zniechęcając Cię do realizacji Twoich marzeń. To ludzie, którzy próbują ściągnąć Cię w dół – do swojego poziomu.

… PRZEBYWAJ WŚRÓD LUDZI SUKCESU

Warto korzystać z doświadczeń innych. Świadomie otaczaj się ludźmi podnoszącymi Cię na duchu, ludźmi, którzy w Ciebie wierzą, zachęcają Cię, byś podążała za swoimi marzeniami i wspierają Cię w ich realizacji. Ludźmi, którzy razem z Tobą cieszą się Twoimi sukcesami.

… OTACZAJ SIĘ LUDŹMI  OPTYMISTYCZNIE NASTAWIONYMI DO ŻYCIA

Optymiści wierzą, że każdy może zmienić coś na lepsze, wprowadzić zmianę, dać radość i impuls do odpowiedniego działania. Są cierpliwi, życzliwi, bez problemu tworzą przyjazną atmosferę i pozytywne więzy. Właśnie z tych powodów warto mieć optymistów wokół siebie, by zaczerpnąć troszkę z ich energii i przełożyć taki styl bycia na własne życie.

Kim Ty się stajesz? Wśród jakich ludzi przebywasz?

css.php