Taniec Mocy

Odkąd pamiętam muzyka, taniec, instrumenty były w moim życiu. Już jako 6 letnie dziecko występowałam w konkursach Mini Playback Show. z różnym efektem, w tajemnicy przed rodzicami. Po kryjomu wynosiłam ubrania, kosmetyki, buty mamy. Do tej pory jest nieświadoma tego co jej córka wyrabiała. I może dobrze.

taniec mocy mistrzyni swojego życia

Zamiast plotkować czy obgadywać chłopaków wraz z koleżankami wymyślałyśmy układy choreograficzne do piosenek Kylie Minogue, Martiki, Whitney Houston i brałyśmy udział w konkursach. To były fajne czasy. Szczególnie to podniecenie i robienie super rzeczy w tajemnicy przed dorosłymi. Moim marzeniem było uczęszczać na kurs tańca, niestety nie miałam takiej możliwości. Ale na to nigdy nie jest za późno i już niebawem ruszam na parkiety w rytmie Kizomby.

W miarę jak rosłam muzyka w dalszym ciągu mi towarzyszyła. W lepszych i gorszych momentach. Czy to w formie spontanicznego tańca, czy pierwotnych dźwięków instrumentów. Bardzo ciągnęło mnie do rytmów etnicznych. To one zawsze mi dodawały siły i energii, powodowały, że mi się chciało. Czułam, jak krew szybciej krąży w żyłach, dłonie robią się cieplejsze, serce szybciej bije, oczy bardziej błyszczą… same pozytywy.

Pewnego dnia natknęłam się na film z tańcem haka, tańcem wojowników. Urzekła mnie siła jaka płynie z tego tańca. Moc, która budzi wszystko wkoło. Drgania w ciele które odblokowują wszelkie blokady. Wzrastające bicie serca, które pobudza krew i dodaje siły mięśniom. Rytm, który budzi w sercu, cele, duszy i mózgu WOJOWNIKA. Wojownika zdeterminowanego i wierzącego w swoją moc.

Zrodził mi się w głowie pomysł, aby stworzyć taki taniec dla kobiet. Taniec, który będzie dawał to wszystko co taniec haka wojownikowi. Premiera mojej książki Mistrzyni Swojego Życia, Żonglująca Matka przyspieszyła proces realizacji pomysłu. Pomogła mi w tym niezwykła kobieta Sylwia Bogucka.

Inspiracją do podkładu była muzyka do piosenki Shakiry. Twórczy zespół Barego dostosował podkład do naszych potrzeb i tak powstała muzyka do naszego tańca.

A sam taniec? Tworząc go zainspirowałyśmy się tańcem hula. Nogi wybijają rytm a ręce opowiadają historię. Prostą historię.

Zapraszam Cię do odkrywania tajemnic mojego tańca.

Co robią ręce?
Zwrotka pierwsza jest o ASERTYWNOŚCI – o mówieniu NIE kiedy czujesz, że coś nie jest dla Ciebie. Masz prawo – czegoś nie chcieć i to jasno zakomunikować.

Zwrotka druga jest o RÓWNOWADZE między dawaniem i braniem. To szczególnie ważny aspekt dla nas kobiet. My często zatracamy się i dajemy za dużo a potem czujemy się skrzywdzone. Drugi wymiar tego ruchu to umiejętność proszenia o pomoc i przyjmowanie tego co oferują nam inni. Oczywiście jeśli tego chcesz, bo jak nie to kłania się zwrotka pierwsza.

Zwrotka trzecia to mocne zaznaczenie swojego miejsca w świecie – jesteś i masz prawo tu być. Jesteś i możesz realizować swój potencjał. Jesteś siłą swojego życia. Jesteś i już.

Zwrotka czwarta to cztery strony świata, to MOŻLIWOŚCI WYBORU jakie przed Tobą stoją, to decyzje jakie możesz podjąć, to drogi jakimi możesz pójść. Każdy kierunek jest dobry i nie podlega ocenie, jeśli to Twój wybór a Ty czujesz, że właśnie tu realizujesz swoje wartości i misję życiową.

Co robią nogi i biodra?
Stopy mocno osadzone na ziemi wybijają rytm, biodra kręcą ósemki – tak jak czujesz. Mniejsze, większe.

Dołączysz do mnie?

https://youtu.be/Ds_emK5GwZg

css.php