[ŻYCIE JEST DROGĄ]

ŻYCIE JEST DROGĄ

droga do celu 
droga do prawdy
droga życiowa
długa droga do mądrości
droga wyboista
droga donikąd
droga do zatracenia
droga prosta
droga krzyżowa
droga bez powrotu
droga do serca mężczyzny
droga ludzi wolnych
droga utarta
droga daleka
droga do bogactwa
droga bezpieczna
droga prawna
droga do sukcesu
droga do szczęścia
droga okrężna
droga najkrótsza
droga przebyta
droga do Twojego Mistrzostwa 
komu w drogę, temu czas

Życie jest nieustannym byciem w drodze i nieustannym poznawaniem siebie i otoczenia. Celem każdego ludzkiego życia jest spełnienie, zapewnienie szczęścia sobie i bliskim, rozwój własnych umiejętności, poszukiwanie wewnętrznej harmonii, budowanie własnego świata. Wszyscy więc jesteśmy w drodze i realizujemy (świadomie lub mniej świadomie) życiowe cele.

Na tej drodze będą pojawiać się różnorakie przeszkody, korki, zwężenia i objazdy. Droga każdej z nas jest inna. Każda wyrusza z innego miejsca, ma przed sobą inną trasę, inne warunki, jedzie innym „samochodem”. Jednak to wszystko czyni jedynie drogę każdej z nas jeszcze bardziej niepowtarzalną. A samą podróż – ekscytującą przygodą, dostarczającą naszemu życiu emocji.

Jaka jest ta Twoja droga? Dokąd wiedzie?

Wchodzenie na Drogę Mistrzostwa jest ciężkie. Zmęczenie, bóle mięśni, odciski. Jest ochota przerwać to wszystko i wrócić do wygody, spokoju, ciepełka. Toczy się wewnętrzna walka. Kiedy na Drodze pojawiają się trudności, to nie ma miejsca na uniki, nie wolno się poddawać, akceptując, starać się stawić im czoło. Z pokorą, a nawet z humorem przyjąć to bo przecież nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.

… A Moja Droga?

Idę krok za krokiem, dzień za dniem, przeżywam radości, smutki, podejmuję trudne decyzje, jedna za drugą, staję na rozstajach – w którą stronę iść. Z wysiłkiem idę pod górę, pokonuję przeszkody lub koleiny – ale ciągle do przodu, zawsze naprzód. Czasami nostalgicznie, a czasem z ogromną obawą spoglądam za siebie. I wtedy uzmysławiam sobie, jak wiele już przeżyłam. Jak długa drogę już przeszłam.

Na trasie wypatruję wskazówek . To drogowskazy, które malowane są w wielu niezwykłych miejscach. To znak, że idę dobrą Drogą. W moim życiu, w życiu każdego z nas, pojawiają się takie wskazówki. To wyjątkowe osoby, które potrafią wskazać dobry kierunek, w którym trzeba podążać. Czasem trzeba się zatrzymać, a nawet cofnąć się.

… A może Ty jesteś dla kogoś właśnie taką “wskazówką”?

Moja Droga zmienia, zmienia fizycznie, hartuje, z czasem przyzwyczajam się do niewygód. Staję się silniejsza, bardziej niż mi się wydawało. We mnie pojawiają się również zmiany wewnętrzne. To nowe cele i zamiary. Inaczej patrzę na swoje życie. Droga jest okazją do zmiany. Nie chodzi o przeobrażenie się w innego człowieka, ale o uzmysłowienie sobie, tego co we mnie najlepsze.

Moje życie to szukanie nowej Drogi, zmiany, bo przecież najważniejsza jest Droga, która przemienia, a nie cel, który się osiąga. Mam świadomość, że nie jestem już tą samą kobietą. Droga mnie zmieniła. Wszystko, czego się nauczyłam, powinno stać się częścią mojego życia. Koniec Drogi jest początkiem czegoś nowego. Ta wędrówka ma wiele aspektów. Czas, przestrzeń i wejście w głąb siebie. To wszechogarniająca medytacja. Wszechobecny rozwój i wznoszenie się do kolejnego poziomu Swojego Mistrzostwa.

… Jakie działania Ty podejmiesz w najbliższych 7 dniach by wejść na kolejny level Swojego Mistrzostwa?

 

css.php